KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14161006
nr 1416 1006
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 48x37 cm, yttermått inklusive ram: 69x57 cm
Kondition: färgbortall/dukskada
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
15.000 kr
Såld:
10.500 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 19:07:19
29/8 12:23:41
10.000 kr
30/8 19:02:20
- Klassiska
30 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert